Ráj pro aktivní sportování i odpočinek
Další

4 sezóny na Lipně

Lipno nad Vltavou poskytuje nepřeberné možnosti aktivní relaxace. MOLO Lipno Resort přímo sousedí s lipenským jezerem, které nabízí ideální příležitost k projížďce na lodi, adrenalin na jet-ski, plavání ve vyhřívaném bazénu s čistou filtrovanou vodou či jen lenošení na břehu jezera v MOLO Beach Clubu. 

Kousek od resortu se nachází populární Stezka v korunách stromů. Zažijete zde nevšední adrenalinový zážitek. Unikátní dřevěná stezka, 372 metrů dlouhá a zlehka stoupající do výšky, Vás dovede ke 40 metrů vysoké dřevěné věži s úchvatnými výhledy na Lipno a Šumavu. Dolů pak můžete využít rychlou cestu – tobogán, který prochází středem věže. Při večerních představeních se nechte unášet na vlnách jazzu, swingu, blues nebo vážné hudby. 

Zdejší cyklostezky jsou rájem pro rekreační i sportovní cyklisty, vyhledávající vzrušení z rychlé jízdy z kopce lesem nebo pasekami. 

Podzimní dny si zde užijete na procházkách nebo při houbaření. Srdce resortu, stopadesátimetrové dřevěné molo, může dát příležitost nejenom k procházkám, ale také k rannímu rybaření. 

Lipno má rovněž velmi aktivní zimní sezonu. Kousek od resortu se nachází sjezdovka se sedačkovou lanovkou a s vyhlášenou snowboardovou školou. Velice známá a oblíbená je také zimní Lipenská magistrála – ráj pro běžkaře, kteří mohou vyrazit na běžky na zamrzlé jezero a okolní kopce a užít si čerstvý zimní šumavský vzduch. Večerní bruslení na jezeře nebo na ledové ploše MOLO Lipno Resortu s champagne barem a hotelovým cateringem u ohně Vám pak zpříjemní večerní pohodu. 

 

Běžecké lyžování

 

Mezi Lipnem nad Vltavou a Frymburkem se nachází téměř 40 kilometrů pravidelně upravovaných tras pro klasiku i bruslařský styl. 

 

Lyžování a snowboarding

 

Skiareál Lipno nabízí pohodové lyžování na více než 11,8 kilometru upravených sjezdovek s moderním zasněžovacím systémem. Šestisetmetrový freestyle snowboard a freeskiing park s vyhlášenou školou snowboardu. 

 

Ledová magistrála

 

Nejdelší přírodní bruslařská dráha na světě měří přes 11 kilometrů, je 6,8 metru široká – a lze jí využít, jakmile jezero zamrzne na dostatečnou tloušťku.

 

Rybaření

 

Lipenské jezero je ráj pro sportovní i rekreační rybaření. Jedinečnou atmosféru zažijete na břehu či z člunu na hladině jezera nebo při zimním rybaření na zamrzlém jezeře.

 

Jezdectví na koni

 

Jezdecké kluby v blízkosti Lipna a Českého Krumlova nabízejí výuku, vyjížďky do okolí i vícedenní jezdecké projížďky na koních.

 

Jachting

 

Chyťte vítr do plachet a užijte si plachtění po lipenském jezeře. 

 

Pěší turistika a nordic walking

 

Vydejte se na horu Svatý Tomáš, na Alpskou vyhlídku, k četným potůčkům a bystřinám. Procházka podél Schwarzenberského kanálu či výstup na Vítkův hrádek Vás provede nádhernými trasami.

 

Stezka v korunách stromů

 

Unikátní dřevěná stezka, 372 metrů dlouhá a zlehka stoupající do výšky, Vás dovede ke 40 metrů vysoké dřevěné věži s úchvatnými výhledy na Lipno a Šumavu.

 

Překrásná šumavská příroda

 

Čistá a krásná Šumava, kouzelná procházka k Plešnému jezeru, hluboké lesy, Boubínský prales…