Pětihvězdičkový standard
Další

Pětihvězdičkový standard

V MOLO Lipno Resortu je bezpečí a vysoký standard prioritou. Vchody do bytových domů a vjezdy do garáží jsou zabezpečeny elektronickým vstupním systémem. Pro bytový komplex bude k dispozici samostatná recepce se základními službami conciergea s ostrahou. Obyvatelé resortu mohou také využívat služby recepce sousedního pětihvězdičkového hotelu. Obě recepce jsou k dispozici v režimu 24/7/365. Díky dělení domů na sekce se samostatnými schodišti a výtahy se na společné chodbě nenachází více než tři vstupy do bytů. V podzemních podlažích jsou garáže, sklepy a také kolárny a kóje na sportovní vybavení. Všechny obytné místnosti v bytech jsou vybavené chlazením pomocí vnitřních nástěnných, resp. podstropních cirkulačních jednotek. Dveře do bytů jsou osazené bezpečnostními protipožárními dveřmi. Podlahy v obytných místnostech jsou dřevěné, v koupelnách a komorách je ve standardu velkoformátová designová dlažba. Velkoformátová francouzská okna jsou na straně všech balkónů a teras a poskytují krásné výhledy na jezero nebo do zahrady navržené známou zahradní architektkou Štěpánkou Šmídovou. 

Mezi rezidenčními objekty a hotelem se nachází promenáda s obchody a kavárnou vedoucí k majestátními 150 metrů dlouhému molu, které je jedním z dominant projektu. Molo nabídne krásnou atmosféru, večerní romantické procházky pak můžete doplnit zastávkou v Molo Club Restaurantu, kde se můžete osvěžit drinkem nebo večeří s výhledem na západ slunce. U Mola bude také vyhřívaný bazén s čistou filtrovanou vodou. 

MOLO Lipno Resort - Váš druhý domov!

vyhřívaný bazén

vyhřívaný bazén s čistou filtrovanou vodou pro rezidenty MOLO Lipno Resortu

Promenáda s obchody

Kavárny, obchody, cyklopoint, designové lavičky pro odpočinek

dřevěné molo

150 metrů dlouhé molo s restaurací a vyhřívaným bazénem

Pětihvězdičkový hotel

se službami concierge, luxusní restaurací, barem, wellness centrem a Molo Beach Clubem

Rezidenční část s byty na prodej

Lanovka

Lanovka ke Stezce v korunách stromů, v zimě pak obsluhující lyžařskou sjezdovku

Marina

 
 
 
 
 
 
 

krásná zahrada

Zahrada navržená známou zahradní architektkou Štěpánkou Šmídovou

vzrostlé stromy

Zahrada bude osazena vzrostlými stromy, které poskytnou stínění a jedinečnou atmosféru.

nenápadné osvětlení zahrady

zahradní jezírko

závlaha

příprava pro závlahový systém

 
 
 
 
 

dřevěné terasové povrchy

skleněné bezpečnostní zábradlí

dřevěné stínění

cyklopoint

 
 
 
 

izolační dvojskla

vícevrstvé dřevěné podlahy

velkoformátové francouzské okna

chytré dispozice

pro zajímavé a funkční interiéry

 
 
 
 

standard bytů

Vstupní dveře
Vstupní dveře do bytů jsou bezpečnostní (bezpečnostní třída RC3), osazeny panoramatickým kukátkem s šířkou dveří zpravidla 900/2200 mm. Kování je rovněž bezpečnostní, třída BT3, vně dveří je koule, zevnitř klika. Dveře jsou protipožární, jednokřídlé. 

Vnitřní dveře
Vnitřní dveře jsou bezfalcové, lakované, případně s dřevěnou dýhou, vysoké zpravidla 2200 mm. Dveře jsou dle charakteru navazující místnosti plné, nebo se zasklením.

Okna
Konstrukce oken bude s izolačním sklem. Okna budou s mikroventilací. Na straně balkonů, teras a lodžií jsou velkoformátová francouzská okna i dveře, které jsou otvíravé, či sklopné. Zasklení je čiré. 

Balkony, lodžie a terasy
Balkonová zábradlí budou prosklená s ukončením nerezovým profilem. Odvodnění je řešeno pod nášlapnými vrstvami po spádovaném izolačním souvrství. 

Povrchy stěn
Sádrové omítky, resp. stěrky budou ve všech obytných místnostech, kuchyních a vstupní předsíni. Koupelny a WC budou vybaveny velkoplošným obkladem až do výše stropu. 

Podlahy
Obytné místnosti včetně kuchyňského koutu a předsíně budou mít dřevěnou lepenou vícevrstvou podlahu. V koupelnách a WC bude položena velkoformátová keramická dlažba. Za vstupními dveřmi a v komorách bude v přiměřeném rozsahu položena keramická dlažba. Balkony, lodžie a terasy budou osazeny dřevěnými palubami. V prostoru předzahrádek bude umístěna venkovní dlažba, případně povrch z kačírku. 

Zařízení koupelen
Koupelny budou osazeny prémiovými zařizovacími předměty, např. značky Villeroy & Boch, Kaldewei či Hüppe. WC budou zavěšená, nádržky integrované do stěn pod obklad s dvoutlačítkovým mechanickým ovládáním splachování. U vybraných WC bude zajištěna příprava na instalaci toalety s bidetovým sedátkem a bidetová sprška. Vodovodní baterie u umyvadel budou stojánkové, pákové. Vybrané sprchové kouty budou osazeny termostatickými bateriemi. Ve vybraných koupelnách budou umístěny infrasauny, případně finské sauny. Koupelny budou osazeny topnými žebříky. 

Vytápění bytů 
Vytápění bytů je zajištěno z centrální domovní kotelny. Každý byt je napojen na bytový tepelný výměník, umožňující prostorovou regulaci vytápění a zajišťující také ohřev teplé užitkové vody. Otopná tělesa budou vybavena termostatickou hlavicí. V koupelnách jsou topné žebříky. Koupelny budou rovněž doplněny elektrickým podlahovým topením. 

Větrání
Byty budou vybaveny odvětráním WC a koupelen. Pro instalaci digestoře bude připraven odtah s těsnou zpětnou klapkou. Potrubní rozvod bude dimenzován na průtok nejméně 300m3/hod na digestoř se soudobostí 75%.

Chlazení
Všechny obytné místnosti v bytech budou vybaveny chlazením pomocí vnitřních nástěnných, resp. podstropních cirkulačních jednotek. Chladicí systém bude napojen na centrální zdroje chladu, umístěné v podzemních podlažích budovy. Systém chlazení bude vybaven řídicím systémem, který bude umožňovat rozúčtování spotřeby energií na chlazení pro jednotlivé byty. 

Elektroinstalace – silnoproud 
V kuchyni bude připojení ukončené svorkami v rohu u plánované polohy kuchyňské linky. Ve standardu je osvětlení koupelen, WC a chodeb. Svítidla obytných místností, balkonů, kuchyně a kuchyňských koutů nejsou osazena a budou k nim dle projektu připraveny vývody. Při výpadku distribuční sítě není dodávka elektřiny zajištěna. Bytová rozvodnice bude obsahovat min. jištění 3 x 25 A. Místnosti v bytech jsou dle projektu osazeny silnoproudými zásuvkami.

Elektroinstalace – slaboproud
Do každého bytu bude přiveden slaboproudý rozvod, z nějž budou napojeny rozvody bytu dle projektu. V obývacím pokoji bude umístěna 1 zásuvka pro TV a 1 datová zásuvka (pro připojení koncových prvků RJ45). Přenos televizního vysílání bude řešen centrální anténou pro satelitní nebo terestriální příjem signálu, popřípadě prostřednictvím některého poskytovatele kabelové televize. Byty budou vybaveny elektrickým vrátným, který bude umístěn v předsíni bytu. Bytový zvonek bude autonomní, přímo napojený do bytového interkomu.

standard budovy

Konstrukční systém
Železobetonová monolitická konstrukce v kombinaci se zděným stěnovým systémem.

Střecha
Šikmé střechy budou tvořeny z nosné konstrukce ve formě železobetonových desek, na kterých bude uložen distanční rošt, do nějž bude vložena tepelná izolace. Krytina střechy bude plechová falcovaná. 

Obvodový plášť
Kombinace keramického zdiva, monolitické betonové konstrukce a vnějšího zateplení, na němž bude umístěn obklad z umělého kamene, dřeva a omítka. 

Stěny
Mezibytové stěny jsou zděné, případně železobetonové. Vnitřní příčky jsou také zděné, v některých místech z železobetonu s přizdívkou. Instalační předstěny jsou ze sádrokartonu.

Stropy
Stropy jsou železobetonové se sádrovou omítkou či stěrkou na pohledové straně. Ve společných prostorách a dále v koupelnách, WC, chodbách a komorách jsou sádrokartonové podhledy.

Povrchy stěn společných prostor
Stěny ve společných prostorech budovy (vyjma stěn v podzemních podlažích) realizovány s vnitřní jednovrstvou omítkou na sádrové bázi, v některých místech s keramickým obkladem. 

Podlahy společných prostor
Vstupy do budovy budou opatřeny čisticí zónou. Podlahy vstupů a společných prostor, chodeb, úniků, výtahových podest, schodišťových ramen a podest v nadzemních podlažích budou z keramické dlažby. Podlahy v garážích, rampy, podlahy technických místností apod. budou betonové. 

Dveře do budovy
Dveře do budovy budou prosklené, jednokřídlé, hliníkové. Budou osazeny bezpečnostním zámkem s elektronicky kontrolovaným vstupem (magnetickou kartou, nebo čipem).

Garážová vrata
Garážová vrata budou mít otevírání na čipovou kartu, budou vybavena bezpečnostními prvky a instalována se sníženou montážní sadou. U vjezdu do garáže bude instalován sloupek s interkomem pro komunikaci s recepcí. 

Výtahy 
V budově bude 9 osobních výtahů. Výtahy budou vybaveny velkoformátovým zrcadlem a stropním osvětlením. Tyto výtahy nejsou evakuační, železobetonové šachty jsou pružně odděleny od ostatních nosných konstrukcí.

Sadové úpravy a zavlažování
Společná zahrada bude částečně zatravněná, s vysazenou vhodnou místní vegetací. Do prostoru společné zahrady bude zajištěn přívod vody pro umožnění zavlažování.

Ovládání osvětlení budovy 
Osvětlení chodeb, komunikací i garážové plochy je ovládáno pohybovými čidly. Ovládání osvětlení sklepních kójí bude spínáno po sekcích, které budou ovládány pomocí vypínačů, které se umístí poblíž vstupů. Ovládání ostatních místností (zázemí suterénu) bude místně, a to vypínači u vstupu do místnosti.

Osvětlení areálu
Chodníky a průchod budovy jsou osvětleny svítidly, která budou spínána automaticky. Osvětlení bude v noci sníženo na menší intenzitu, případně zcela vypnuto, aby nerušilo obyvatele budovy. 

 

Sauny ve standardu

 

Většina bytu je navržena se saunami ve standardu. Vybrané byty pak nabídnou i finské sauny. 

 

Velké balkony a terasy

 

Většina bytů disponuje nadstandardně prostornými balkony nebo terasami s místem pro stolování a sezení. Byty v prvním nadzemním podlaží nabízejí předzahrádky. 

 

Sportovní vybavení

 

Všechny byty mají k dispozici sklepy a většina také kóje pro sportovní vybavení.

 

Garáže připravené pro SUV a sportovní auta

 

Myslíme na každý detail. Nájezdy a rampy jsou speciálně vyměřené pro nízké podvozky sportovních aut, prostorná parkovací stání pak komfortně pojmou i velká SUV nebo L verze limuzín.

 

Jedinečná atmosféra u krbu

 

Podzimní večery u krbu zajistí jedinečnou atmosféru.

 

Klimatizace a stínění

 

Všechny byty a jejich obytné místnosti jsou vybaveny chlazením. Okenní otvory mají přípravu pro exteriérové stínění s elektrickým ovládáním. Většina balkonů a teras je chráněná dřevěnými prvky. 

 

Značkové vybavení koupelen a toalet

 

Toalety, bidety, umyvadla, vany a zařízení budou jsou špičkových prověřených značek jako například Villeroy & Boch, Kaldewei, Hansgrohe, Hüppe.

 

Velkoformátová francouzská okna

 

Velkoformátová francouzská okna poskytnou krásné výhledy na lipenské jezero, nebo do korun stromů v zahradě.